Servis motocyklu

Vítejte na motocyklovém portále a katologu servisů motocyklů, motoservisů Namotorku.cz !

 

Servis a opravy motocyklů 

Katalog plný kontaktů na odborné servisy motorek a motocyklů. Hledáte nejbližší motoservis v okolí ? Hledejte moto servis přímo v mapě na homepage namotorku.cz 

 

Prodáváte nebo kupujete motorku ?

Zkuste inzerci motocyklů a bazary motorek na českém internetu.

Prodej a koupě motocyklů on-line

 

Poradíme Vám co za helmy na motorku, jaké oblečení na motorku, kam na motorce, jak na servis motocyklu, jaké zvolit pneumatiky na motorku, jaký olej patří do motorky a další rady pro motorkáře.

Kam na motorce

 Cestování na motorce je cestování, kdy výlety dostávají jiný rozměr. Výlety na motorce: Tipy na výlet na motorce, kam cestovat na motocyklu, Tipy na trasy pro motorku a další rady kam na motocyklu na dovolenou . Vyražte na výlet na motorce !

Cestováni na motorce


Cestování na motorce 

Nejhezčí je prý pohled do krajiny z koňského hřbetu. Souhlasím, ale tvrdím, že z motocyklu je tento pohled do krásy krajiny České kotliny ještě intenzivnější. Cestování na motorce patří k mým nejintenzivnějším zážitkům a i pro mnohé z Vás je to určitě stejná radost jako pro naší redakci.

Kam na Výlet na motorce

Tipy na výlety na motorce naleznete také na mapě na portálu namotorku.cz

Hledejte Ikonu TOP na motorku.cz a inspirujte se některou z vyjížděk na motorce.

 

Dovolená na motorce !

Hned po první myšlence na delší výlet na motorce, takže 3x hurá na dovolenou, bysme měli začít balit kufry a vážně začít s připravou. To aby to zas nezůstalo jen u té myšlenky, ze které se pak stáva pouze jen sen.

Jdeme balit. Co tedy sebou na cesty na motorce ?

 

Jsme rozhodnuti vyrazit na cesty na motorce a začínáme balit. Čím déle¨a dále pojedete budete potřebovat více věcí sebou a tm pádem i prostor pro uložení zavazadel na motorce.

Kam to všechno na tu motorku nacpat ?

Na motorku existuje spousty druhů zavazadel od pevných Case až přes různé pouzdra přes nádrž až po obyčejné batohy na motorku. Na každém z Vás je kolik investujete do těchto, mnohdy vychytaných, doplňků na motorku. V případě, že vlastníte cestovní motocykl máte po starostech, protože většina cestovních motocyklů je již z výroby dodávána s cestovnímy kufry na motocykl.

Baťoh na motorku nám poslouží dobře při malých jednodeních výletech. Je vhodný pro cestování na motorce pro drobné a osobní věci, které potřebujete při jízdě na motocyklu. Speciální baťohy na motorku mají spousty dobrých a praktických vymožeností jako jsou např. airodynamika,možnost připevnění helmy, odrazky pro dobrou viditelnost motocyklisty.

Top Case na motorku. Pevný kufr na motocykl s možností uzamčení nebo uplného sundání z motocyklu.

Pevné kufry na motorku jsou vhodné jak pro cestování nebo při neustálém převážení věcí po městě. Vše máte na motorce bezpečně uloženo a začeno a nemusíte se obávat, že Vám z motorky něco vypadne.

Pro extrémně dlouhé cesty na motorce nebo pro expedice na motorkách jsou vhodnější pevné kufry z kvalitních materiálů. Většinou jsou to kufry vyrobené z hliníku nebo tvrzených plastů.

Příznivci širokých řidítek a motorek typu Harley by asi na své stroje asi nic takového nedali.

Pro Ty je na trhu pestrý sortiment kožených brašen na motorku.

Nejobllíbenější jsou na cesty pro většinu motorkářů brazdící krajinu nejen České kotliny nepromokavé pytle na motorku.

Do těchto pytlů se vejde obrovské množství věcí na cestu na motorce. Stačí pevně připevnit na motorku a vyrazit vstříc zážitkům na motocyklu.

Vybavení motocyklu.

Před cestou, zvlášť před dovolenou na dvou kolech, byste si měli být jisti perfektním technickým stavem motocyklu.

O tom žádná diskuze !

Vybavení na motorku. Co tedy brát na motorku na cesty?

Základní výbava motocyklu skýtá jen základní vybavení, ale i to by mělo na drobné opravy nebo zásahy stačit. Lekárna, výstražná vesta nebo výstražný pás na motorku. Žárovky byly z povinné výbavy motocklu vyjmuty, ale na delší cestě se rozhodně neztratí. Zrovna tak je dobré přibalit lepící pásku tzv. tejpu, umělohmotné stahovácí pásky. Na opravu píchlé pneumatiky se hodí opravná sada na pneumatiky.

Věci na cestu na motorce.

Když už víte kam všechny Ty věci nacpat, můžeme jít balit.

Osobní věci, doklady. Sebou si bereme většinou doklady, které běžně potřebujete při každé jízdě na motorce.

Řidičský průkaz, pokud je potřeba vemte si sebou i mezinárodní řidičský průkaz, pojištění (zelená karta) a samozrřejmě technický průkaz od motocyklu. Na cesty do zahraničí je lepší se připojistit u některých z pojišťoven.

Mapy abyste nazabloudili. Dnes spousty motorkářů využívá technologie GPS. Právě takovéto drobnosti jako je mapa nebo navigace s telefonem můžete umístit na nádrž motocyklu do tankvaku, který je vybaven průhledným, nepromokavým plastem.

Máte tak přehled nad trasou i hovory, které za jízdy jinak nevnímáte.

Když už jsem nakousl telefonování na motorce, musím zmínit nesmírnou výhodu v možnosti handsfree v přilbě na motorku. Zvláště při cestování na motorce ve dvou je dobré a příjemné když pasažér může komunikovat s řidičem motocyklu.

Pojištění na cesty.

Na delši cesty na motorce, zvláště jedeme-li do zahraničí, je dobré se připojistit u některých z pojišťoven.

 

Vraťme se ale zpět k balením zavazadel na motorku.

Při delších cestách na motocyklu je dobré počítat s kempováním. To proto, že ne vždy naleznete ubytování v hotelu nebo penzionu. Prostě počítat s tím, že budeme kempovat. Po české republice nalezneme mnoho kempů a tábořišť.

Zde je malý katalog kempů v České republice. KATALOG

Každý správný m......, má u sebe nůž !

Dále je dobré přibalit na motorku.

  • Stan, karimatka, spacák
  • Věci na stravování: vařič, hrníček, ešus, příbor, ZAPALOVAČ !
  • Hadřík nebo malý ručník
  • Jídlo: Voda a čokoláda :) ! ...ostatní nechám na Vás
  • Oblečení: Pláštěnka na motorku, termo oblečení, Nákrčník na motorku,......

 

 

Nezapomeňte před každou delší cestou zkontrolovat motocykl. Určitě proveďte běžnou údržbu motocyklu a nebo nechte svůj motocykl zkontrolovat odborným motoservisem .

 

Mongolsko 2016
17.06.2016 08:52:00 | Tomasz
Zdarec všichni !
O prázdninách máme v plánu s kamarádem jet na výlet do Mongolska. Pojedeme přes Slovensko, Ukrajinu, Ruskem kolem hranic z Kazachstánem pak překročíme hranice do Mongolska kde jižní cestou dojedeme až do Ulaanbaataru. Tam chceme podpořit dětské centrum Christina Noble Children´s Foundation, které se zabývá opuštěnými, týranými nebo jinak životem zasaženými dětmi. Předáme dětem dárečky a další věci, jako školní potřeby atd a pofrčíme na sever směr Irkutsk tam nastoupíme do vlaku a transsibiřskou magistrálou dojedeme až do Moskvy. Následně zamíříme směr Smolensk pak přes Lotyšsko, Litvu a Polsko zpět domů. Budeme přidávat postřehy z naši cesty, různé zajímavostí atd pokud Vás to zaujalo a chtěli byste nás podpořit tak si nás lajkněte na facebůku ;) Díky všem !

https://www.facebook.com/Mongolsko2016/

Vložit příspěvek

*e-mail se nikde v katalogu nezobrazuje

Aktuality

Moto historie - motonovinky r.86

obrazek Pro motorkáře, kteří mají rádi historii a historické motocykly jsme našli stará vydání moto časopisu "Svět Motorů" Podívejte se na motorky na kterých třeba jezdili starší brácha nebo Váš otec. Motonovinky z r. 1986 - Ducati 750 F1 a další motocykly ..... Více ...

MotoGP - video

obrazek Nová sezóna Moto GP je již rozjetá, ale ohlédněme se ješte za minulou sezónou Moto GP 2011. Dechberoucí spomalené záběry ze závodů motocyklů minulého roku. Více ...

Výstava Motocykl

obrazek Výstava motocykl, která se koná v Praze již po 16. láka na premiérové představení motocyklu Bimota. Výstavu motocykl hostí Výstaviště Praha - Holešovice. Více ...

Doporučujeme

Doplňky na motorku

Oblečení na motorku, Helmy na motorku, Kalhoty na motorku, Rukavice na motorku, Boty na motorku, Řidičský průkaz na motorku,  Pneumatiky na motorku a Enduro pneumatiky

Doména na prodejKontaktujte nás ohledně prodeje!

Exkluzivní a navštěvovaná doména na míru pro Vaše podnikání.